Infografika: Podnebne spremembe in projekcije za Slovenijo

Infografika: Podnebne spremembe in projekcije za Slovenijo  je nastala v okviru projekta Klima za podnebje. S projektom smo želeli prispevati k vzpostavljanju podporne družbene klime za oblikovanje, sprejetje in izvajanje ambicioznih, stroškovno učinkovitih in pravičnih ukrepov za doseganje nacionalnih ciljev zmanjšanja emisij toplogrednih plinov do 2020 in 2030.

Proračun lokalne skupnosti

Namen projekta Ozelenjevanje občinskega proračuna je bil opolnomočiti lokalne skupnosti za prispevanje k prehodu v zeleno, z viri gospodarno in konkurenčno nizkoogljično gospodarstvo in trajnostno družbo z zeleno reformo občinskih proračunov. V okviru projekta je nastal dokument Proračun lokalne skupnosti (april 2017).

Zakaj je pomembno ozelenjevanje občinskega proračuna in kakšne so koristi?

Namen projekta Ozelenjevanje občinskega proračuna je bil opolnomočiti lokalne skupnosti za prispevanje k prehodu v zeleno, z viri gospodarno in konkurenčno nizkoogljično gospodarstvo in trajnostno družbo z zeleno reformo občinskih proračunov. V okviru projekta je nastal dokument Zakaj je pomembno ozelenjevanje občinskega proračuna in kakšne so koristi (junij 2017).

Letak Doseženi rezultati projekta GPP 2020 (javno naročanje za nizkoogljično gospodarstvo)

V okviru evropskega projekta GPP 2020, ki je potekal v osmih državah članicah, je Umanotera sodelovala kot nacionalni podporni partner. GPP 2020 je spodbujal izvajanje zelenega oz. nizkoogljičnega javnega naročanja (ZeJN). Namen projekta je bil izvesti večje število zelenih/nizkoogljičnih javnih naročil in ob tem predstaviti ogljične in energijske prihranke ter krepiti usposobljenost javnih naročnikov pri izvajanju zelenih/nizkoogljičnih javnih naročil. Več o izbranih doseženih rezultatih projekta si lahko pogledate v tem letaku.

Priporočila za uporabo trajnostnih zahtev v postopkih zelenega javnega naročanja stavb

V okviru projekta Trajnostna gradnja (CEC5) smo v Umanoteri ustvarili Priporočila za uporabo trajnostnih zahtev v postopkih zelenega javnega naročanja stavb (marec 2014).

Letak “Kako naj prispevam k ljudem in naravi prijaznejšim športnim dogodkom?”

V okviru projekta Čista zmaga – trajnostni športni dogodki, ki smo ga izvajali od marca 2012 do avgusta 2013, je nastal letak z napotki za v uporabo organizatorjem “Kako naj prispevam k ljudem in naravi prijaznejšim športnim dogodkom?”

Namen projekta je bil preko športnih dogodkov doseči spremembe v delovanju posameznikov in organizacij in tako prispevati k doseganju trajnostnega razvoja.

Infografika Trgovinski sporazumi spodkopavajo cilje trajnostnega razvoja

Umanotera je v okviru projekta Skladnost politik – pogoj za doseganje ciljev mednarodnega razvojnega sodelovanja, ki smo ga izvajali od maja do oktobra 2015, izdala infografiko Trgovinski sporazumi spodkopavajo cilje trajnostnega razvoja.

Brošura Dresnikov zvezek

V okviru skupnostne delovne akcije Dresnikove igre smo izdali brošuro Dresnikov zvezek.

Dresnikove igre, ki smo jih izvajali v letu 2015, so bile večkraten okoljevarstven dogodek, namenjen izobraževanju o strategijah odstranjevanja ter odlaganja japonskega dresnika, možnih uporabah rastline v vsakdanjem življenju ter ustvarjanju novih povezav med prebivalci lokalne skupnosti in ostalo zainteresirano publiko.

 

Zgibanka Za prihodnost nevladnih organizacij v Sloveniji

 

Zgibanka Za prihodnost nevladnih organizacij v Sloveniji je nastala v okviru programa Dobra družba, ki ga je izvajala Umanotera. Program si je prizadeval izboljšati pogoje za statusno, finančno in kadrovsko okrepitev organizacij civilne družbe in jim tako omogočiti, da s prispevki na različnih področjih dvignejo kakovost življenja v Sloveniji. Njegov temeljni namen je bil izkoristiti spregledani potencial nevladnega sektorja v Sloveniji.

Časopis o viziji nevladnega sektorja – JUTRI

Časopis o viziji nevladnega sektorja – JUTRI je bil izdan v okviru programa Dobra družba, ki ga je izvajala Umanotera. Program si je prizadeval izboljšati pogoje za statusno, finančno in kadrovsko okrepitev organizacij civilne družbe in jim tako omogočiti, da s prispevki na različnih področjih dvignejo kakovost življenja v Sloveniji. Njegov temeljni namen je bil izkoristiti spregledani potencial nevladnega sektorja v Sloveniji.