Klima za podnebje: Kaj lahko sami storimo za blaženje podnebnih sprememb?

S projektom Klima za podnebje želimo prispevati k vzpostavljanju podporne družbene klime za oblikovanje, sprejetje in izvajanje ambicioznih, stroškovno učinkovitih in pravičnih ukrepov za doseganje nacionalnih ciljev zmanjšanja emisij toplogrednih plinov do 2020 in 2030. V okviru projekta smo posneli video sporočila znanih Slovencev, ki so odgovarjali na vprašanje o tem, kaj lahko sami storimo za blaženje podnebnih sprememb:

Klima za podnebje – mladi za svojo podnebno prihodnost

S projektom Klima za podnebje želimo prispevati k vzpostavljanju podporne družbene klime za oblikovanje, sprejetje in izvajanje ambicioznih, stroškovno učinkovitih in pravičnih ukrepov za doseganje nacionalnih ciljev zmanjšanja emisij toplogrednih plinov do 2020 in 2030.

 

 

 

V okviru projekta smo mlade spodbudili, da pripravijo sporočila odločevalcem s pričakovanji v zvezi z ukrepi za zmanjšanje emisij TGP, ki smo jih preko medijev posredovali odločevalcem in jih uporabili v komunikacijskih aktivnostih:

Skupnostno upravljanje z življenjskimi viri – videi dobrih praks

S projektom Dovolj za vse: Skupnostno upravljanje z življenjskimi viri smo želeli seznaniti, usposobiti in opolnomočiti lokalne skupnosti za trajnostno upravljanje z življenjskimi viri v svojem okolju in s tem podpreti oz. pospešiti prehod v nizkoogljično, snovno učinkovito, trajnostno družbo. V okviru projekta smo pripravili 4 videe dobrih praks: Stanovanjska zadruga »Več kot stanovanje« in Biosferno območje Entlebuch (junij 2018), Mlekarna Planika in Loška zadruga (junij 2018) in Zavod Sopotniki, zavod za medgeneracijsko solidarnost (november 2018).

 

Spletna platforma Dovolj za vse

Spletna platforma Dovolj za vse je nastala v okviru projekta Dovolj za vse: Skupnostno upravljanje z življenjskimi viri, s katerim smo želeli seznaniti, usposobiti in opolnomočiti lokalne skupnosti za trajnostno upravljanje z življenjskimi viri v svojem okolju in s tem podpreti oz. pospešiti prehod v nizkoogljično, snovno učinkovito, trajnostno družbo. Na platformi so predstavljena vsa gradiva in zemljevid Slovenije z opisi 44 dobrih praks, ki se sproti nadgrajuje.

Slovenija znižuje CO2 – dobre prakse

V letu 2015 se je projekt Slovenija znižuje CO2 nadaljeval z evidentiranjem dobrih praks, ki pomembno znižujejo izpuste CO2 ter hkrati prispevajo k uveljavitvi načel trajnostnega razvoja.
20 dobrih zgodb s področja zniževanja izpustov smo predstavili v videu (september 2015).

V videu so predstavljene slovenske prakse Uporaba službenih koles ljubljanskih redarjev, Trajnostna mobilnost v Ljubljani, Spletni portal Prevoz.org, Ekološka vas Čadrg, Nizkoogljičnost kot razvojna priložnost regije, Alpski biseri, Zavezništvo za celovito energetsko obnovo javnih stavb, Energetska prenova Bolnišnice Sežana, Občina Škofja Loka, Mlekarna Krepko, Eko-socialna kmetija Korenika, Center ponovne uporabe, Šolski ekovrtovi, Leseni pasivni vrtec Preddvor, Zeleni razvojni model občine Šentrupert, Silvaprodukt d.o.o, Lesene skeletne hiše Damahaus, Ekološka kmetija Kastelic, Ekološka kmetija Černelič, Pipistrel d.o.o. Ajdovščina.

Zelena delovna mesta – e-seminarji

Novo Mesto2Po uspešno izvedenih 24 seminarjih v vseh regijah v okviru projekta Spodbujamo zelena delovna mesta smo iz njih posneli dva e-seminarja, ki sta sestavljena vsak iz devetih delov. Seminarja sta na vpogled vsakomur za še obsežnejše spobujanje zelenih delovnih mest. Za ogled posameznega dela e-seminarja kliknite na povezavo, vpeto v njegov naslov.

Read more

Zelena delovna mesta – predstavitveni filmčki

IMG_3844Predstavitveni filmčki izbranih dobrih praks (povezava na kanal You Tube):

Animirani filmi in videi Slovenija znižuje CO2: Dobre prakse

slo co2 video naslovkaV okviru projekta Slovenija zižuje CO2: Dobre prakse smo ustvarili animirane filme in video predstavitve posameznih praks. Ogledate si jih lahko na tem naslovu: https://www.youtube.com/user/2011umanoteraCO2.

Krilca

.Krilca_rd_tortaKrilca so darila mogočne sorte.­ Čudovito lepa so in koristna, pa čeprav jih ne morete prijeti. Z njimi ne opravite še enega nakupa, temveč naredite nadvse dobro delo. Vašega denarja ne dobi tovarna, temveč bitja v stiski. Vaš nakup ne obremeni okolja, temveč osreči zdaj otroka zdaj delfina zdaj skupnost. Vaše darilo ne konča v omari, temveč lepo vsem na očeh, izpostavljeno na mizi ali steni!

Read more

Video Nova destinacija: odgovornost

V okviru projekta Do trajnostnega razvoja preko odgovornega turizma in pravično-trgovinskega povezovanja smo pri pripravili video Video Nova destinacija: odgovornost.

Dostopen  je na spletnem naslovu Studia 12: http://studio12.si/clovek-druzba/nova-destinacija-odgovornost-dokumentarna-oddaja/